سنگ ماه تولد (بخش دوم)

سنگ ماه تولد (بخش دوم)

استفاده از سنگ در زیورآلات از گذشته های دور میام مردمان دوره‌های مختلف رواج بسیاری داشته و از سنگی به عنوان سنگ های ماه تولد بهره می‌بردند. این سنگ ها با توجه به خواص درمانی روحی و جسمی که دارند مورد توجه قرار گرفته اند. اما در سال ۱۹۱۲ بود که انجمن جواهرات ملی آمریکا در یک گردهمایی به یک لیست واحد پیرامون سنگ های ماه تولد رسید. در مقاله هفته قبل به سنگ های ماه تولد ۶ ماهه اول سال پرداختیم و در مقاله حاضر به ادامه سنگ های ماه تولد خواهیم پرداخت.

با ما همراه باشید.

سنگ های ماه تولد

سنگ های ماه تولد مهر

از سنگ های تولد مهر ماه می‌توان به اوپال، مرجان، یشم و … نام برد که اصلی ترین سنگ این ماه اوپال به حساب می‌آید.

  • سنگ اوپال

این سنگ گرانبها که در رنگ های رزگلد، سفید و مشکی به صورت نیمه شفاف یافت می‌شود، برای درمان برخی بیماری‌ها به شدت توصیه می‌شود.از این سنگ می‌توان برای افزایش خلاقیت و نیز تقویت حافظه کمک گرفت. همچنین از این سنگ برای بهبود روابط عاطفی میان زوجین نیز توصیه می‌شود.

  • مرجان‌ها

این مرجان‌ها نوعی مرجان طبیعی و شبیه به سنگ در رنگ‌‌های قرمز، صورتی، سفید و سیاه یافت می‌شود که به عنوان گوهر در زیورآلات و جواهرات استفاده می‌شود و به عنوان یکی از سنگ های ماه تولد مهر ناخته می‌شود. از این سنگ می‌توان برای گرما بخشیدن و بالا بردن جریان خون استفاده کرد و سیستم گردش خون را تقویت کرده و همچنین برای بیماری‌های مغزی و کم خونی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

سنگ های ماه تولد

سنگ های ماه تولد آبان

سنگ اصلی این ماه سنگ توپاز است. علاوه بر این سنگ، سنگ‌هایی چون سیترین و بریل نام برد.

  • سنگ توپاز

این سنگ در عرف نماد رشد و برکت است و حتی از این نام در کتاب مقدس مسیحیان به نام انجیل نیز نام برده شده است. از خواص درمان روحی این سنگ می‌توان به درمان افسردگی، عصبانیت و نگرانی اشاره کرد. همچنین از خواص جسمی این سنگ، بهبود در سوخت و ساز سلولی و مشکلات هورمونی است و در درمان عوارض ناشی از بیماری دیابت نیز موثر است.

سنگ های ماه تولد

  • سنگ بریل

یکی دیگر از سنگ های ماه تولد آبان، سنگ بریل است از سنگ های قیمتی به شمار می‌رود. این سنگ برای تقویت ایمان به خدای یکتا شده و همجنین باعث حس آرامش درونی در افراد خواهد شد.

سنگ های ماه آذر

از سنگ های این ماه می‌توان به فیروزه، اشک آپاچی و توپاز آبی اشاره کرد که هر کدام دارای خواص درمانی روحی و جسمی مخصوص به خود هستند.

  • سنگ فیروزه

یکی از سنگ های ماه تولد آذر ماه، سنگ فیروزه است که فیروزه ایران یکی از بهترین فیروزه‌های موجود در دنیا است. این سنگ دارای خواص درمانی متعددی است که می‌توان به توانایی و استحکام در افکار مثبت، سعه صدر، تقویت چشم، شادابی روح، آرامش دادن و درمان حساسیت اشاره کرد.

سنگ های ماه تولد

  • سنگ اشک آپاچی

سنگ اشک آپاچی یکی از سنگ های ماه تولد آذر است که این سنگ برای از بین بردن و غم و اندوه و نیز کاهش اضطراب بسیار مفید بوده که باعث جذب ویتامین های ضروری بدن از جمله ویتامین C و D می‌شود. همچنین این سنگ سبب افزایش شجاعت و بهبود حافظه ناخودآگاه افراد می‌شود و باعث دوری افکار منفی می‌شود.

سنگ ماه تولد دی

اصلی ترین سنگ این ماه، سنگ گارنت استو همچنین علاوه بر این سنگ، سنگ‌ عقیق نیز به عنوان سنگ این ماه شناخته می‌شود.

  • سنگ گارنت

از گذشته از این سنگ برای مسافرینی که با کشتی سفر می‌کردند، به شدت توصیه شده بود. از خواص درمانی این سنگ می‌توان به خاصیت درمانی سرطان در مراحل اولیه این بیماری اشاره کرد. از این سنگ برای تقویت قلب و عروق و خونسازی مورد استفاده قرار می‌گیردو همچنین از این سنگ برای رفع خستگی بدن نیز توصیه می‌شود.

سنگ های ماه تولد

سنگ های ماه تولد بهمن

از سنگ های این ماه می‌توان به آماتیست، جاسپر زرد و سوژیلیت نام برد که هر کدام خواص مخصوص به خود را دارند.

  • سنگ آماتیست

این سنگ که برای اولین بار در رومانی کشف شد و در رنگ‌های سیاه، خاکستری، قهوه‌ای، بنفش و سبز و … یافت می‌شود. این سنگ برای درمان دردهای ناحیه سر و فشارهای عصبی بسیار موثر بوده و برای برخی مشکلات مانند بی‌خوابی، اضطراب و کابوس به شدت توصیه می‌شود.

سنگ های ماه تولد

  • سنگ چاسپر

یکی دیگر از سنگ های ماه تولد بهمن، سنگ جاسپر است که نام این سنگ از کلمه‌ای یونانی به نام سنگ لکه‌دار شناخته شده است. این سنگ از گونه های مختلف سنگ کوارتز است و با نام سنگ یمانی نیز شناخته می‌شود. این سنگ به عنوان سنگی محافظت کننده معرفی می‌شود که باعث آرامش افراد شده و به افراد احساس مثبت هدیه می‌دهد.

سنگ ماه تولد اسفند

اصلی ترین سنگ ماه تولد این ماه، سنگ آکوامارین است که سمبل صداقت و جوانی می‌باشد.

  • سنگ آکوامارین

این سنگ به عنوان نماد صداقت و وفاداری به شمار می‌رود وه همین منظور به زوجین، استفاده این سنگ توصیه می‌شود. از خواص درمانی این سننگ می‌توان به تقویت سیستم دفاعی بدن اشاره کرد و برای بهبود و درمان برخی حساسیت‌های بدن مورد استفاده قرار می‌گیرد.

سنگ های ماه تولد

 

ارسال نظر