سنگ ماه تولد (بخش اول)

سنگ ماه تولد (بخش اول)

سنگ ماه تولد همانند نماد ماه تولد، نشان‌دهنده ماه تولد و همچنین خصوصیات روحی و جسمی افراد است. سنگ تولدهای مدرن در سال ۱۹۱۲ توسط انجمن جواهرات ملی آمریکا در یک گردهمایی به یک لیست واحد رسید، اما استفاده از سنگ ماه تولد به دوره معاصر ختم نمی‌شود و از گذشته سنگ‌های مختلفی به عنوان سنگ ماه تولد استفاده مورد استفاده قرار می‌گرفته است.این سنگ‌ها علاوه بر زیبایی که به ظاهر و پوشش افراد می‌دهد، باعث خواص درمانی روحی و جسمی افراد می‌شود. در مقاله حاضر که توسط گروه زیورآلات و بدلیجات شهر ما به نگارش درآمده به معرفی سنگ‌های ماه تولد و خواص درمانی این سنگ‌ها می‌پردازیم. با ما همراه باشید.

سنگ ماه تولد

سنگ ماه فروردین

سنگ‌های این ماه عبارت‌اند از: الماس، سنگ خون، یاقوت قرمز، زبرجد، فلورین و… که هر کدام دارای خواصی می‌باشند که به استفاده کنندگان خود هدیه می‌دهند.

 • سنگ الماس

این سنگ که یکی از زیباترین و در عین حال از گرانبها‌ترین گوهرهای موجود در عالم بشریت به حساب می‌آید، به عنوان سنگ ماه فروردین به حساب می‌آید. این سنگ باعث افزایش اعتماد به نفس شده که باعث تقویت جنگندگی در افراد نیز می‌شود. علاوه بر خواص روحی که دارد، باعث بهبود عملکرد کلیه‌ها و مثانه نیز می‌َشود.

 • یاقوت سرخ

یکی دیگر از سنگ ماه تولد فروردین، سنگ یاقوت قرمز است. از خواص درمانی این سنگ، می‌توان به اثر مثبت این سنگ در بیماری‌های ویروسی اشاره کرد که در درمان و کاهش درجه تب مفید است. همچنین از این سنگ در گذشته برای وفای بیشتر نسبت به شریک زندگی خود در بین زوج‌های جوان مرسوم بوده است.

سنگ ماه تولد

سنگ ماه تولد اردیبهشت

از سنگ‌های ماه تولد اردیبهشت می‌توان به زمرد، کهربا، یاقوت و … اشاره کرد.

 • سنگ زمرد

اصلی ترین سنگ این ماه، سنگ زمرد است که علاوه بر زیبایی خاصی که دارد، باعث کنترل تیروئید و فشار خون می‌شود. همچنین از این سنگ در گذشته برای کاهش دمای بدن نیز استفاده می‌شده است. این سنگ همچنین باعث آرامش خاطر شده و به روابط عاشقانه رنگ و بویی مثال زدنی هدیه می‌دهد.

 • سنگ کهربا

این سنگ یکی از خوشرنگ‌ترین سنگ‌ها است که در ساخت جواهرات به کار می‌رود. از خواص درمانی این سنگ می‌توان به جلوگیری از اسهال اشاره کرد که می‌تواند در درمان مشکلات گلو نیز مفید باشد. همچنین از خواص روحی این سنگ رهانیدن افراد از ترس ناشی از قضاوت و آزادی درونی است.

سنگ ماه خرداد

از سنگ‌های ماه تولد خرداد می‌توان به مروارید، آکوآمارین، سنگ ماه و … اشاره کرد که هر کدام زیبایی و خواص مختلفی دارند.

 • گوهر مروارید

این گوهر اصلی ترین سنگ و گوهر خرداد ماه است. این گوهرها که از اعماق دریا اسخراج می‌شوند، باعث آرامش در افراد می‌شود که انرژی مثبت افراد را تقویت می‌کند و در مقابل باعث دوری از افکار و انرژی‌های منفی از افراد می‌شود.

 • سنگ آکوآمارین

این سنگ که به رنگ زیبای آبی آقیانوسی است، با توجه به رنگش، زیبایی خاصی به زیورآلات و جواهرات استفاده شده از این سنگ هدیه می‌دهد. این سنگ که در ایران با نام یاقوت کبود شناخته می‌شود از گذشته‌های دور به عنوان نمادی از شور شعف جوانی شناخته می‌شود. این سنگ نیز باعث آرامش روح و روان افراد می‌شود.

سنگ های ماه تولد

سنگ‌های ماه تولد تیر

سنگ‌های این ماه عبارت‌اند از: یاقوت سرخ، اوپال، توپاز و … که هر کدام دوستداران مخصوص به خود را دارند.

 • سنگ یاقوت سرخ

این سنگ که یکی از سنگ‌های ماه تولد فروردین است، اصلی ترین سنگ تیر ماه به حساب می‌آید. استفاده از این سنگ باعث تقویت انرژی مثبت و شهامت در افراد نیز می‌شود.این سنگ همچنین در بهبود سیستم ایمنی بدن بسیار اثر بخش است. از این سنگ نیز می‌توان در بهبود بیماری‌های زنانگی و اختلالات قاعدگی کمک گرفت.

 • سنگ توپاز

این سنگ که به معنای آتش است، از دسته سنگ‌های قیمتی به شمار می‌رود که زیبایی خاصی داشته که علاوه بر زیبایی منحصر به فرد خود، استفاده از این سنگ علاوه بر جذابیت منحصر به فرد خود، باعث بهبود روابط بین زوج‌های جوان نیز می‌شود و به آنها شور و اشتیاق جوانی را هدیه می‌دهد.

سنگ ماه تولد

سنگ ماه تولد مرداد

از سنگ‌های این ماه می‌توان به زبرجد، اونیکس، تورمالین و … اشاره کرد که هر کدام دارای خواص درمانی متعددی بوده که در ادامه به آنها اشاره خواهیم کرد.

 • سنگ زبرجد

این سنگ که اصلی ترین سنگ ماه تولد مرداد است، از سنگ‌های ماه فروردین نیز به حساب می‌آید. این سنگ دارای خواص متعددی از جمله تقویت قلب که ناراحتی‌های قلبی را می‌تواند دفع کند و در اصلاح جریان خون نیز بسیار مفید است. از این سنگ برای درمان بی‌حسی و ضعف بسیار موثر است و می‌‌تواند ستون فقرات را تقویت کرده و داروی تسکین دهنده سردرد باشد.

 • سنگ اونیکس

یکی دیگر از سنگ‌های ماه مرداد، سنگ اونیمس است که باعث تعادل ذهن و افزایش قدرت ذهنی، آرامش دهنده و افزاینده اعتماد به نفس و دور کننده بدی‌ها و پلیدی ها است. برای اطلاع بیشتر از سنگ اونیکس می‌توانید مقاله “سنگ اونیکس چیست و چه خواصی دارد” را مطالعه نمایید.

سنگ ما‌ه های تولد

سنگ ماه شهریور

این ماه دارای سنگ‌هایی از جمله آکوآمارین که در ایران با نام یاقوت کبود شناخته می‌شود و اصلی ترین سنگ ماه شهریور نیز می‌باشد. همچنین سنگ‌های لاجورد و یشم سبز از سنگ‌های این ماه به حساب می‌آیند.

 • سنگ یشم سبز

این سنگ زیبا و سبز رنگ بسیار کمیاب است که در کنار زیبایی‌اش، کمیاب بودنش نیز باعث گرانبها شدنش نیز شده است. این سنگ دارای خواص ضد استرسی است که به استفاده کنندگان خود هدیه می‌دهد. علاوه بر این خاصیت، باعث کاهش استرس می‌شود که در درمان تشنج، بیماری‌های پوستی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

سنگ ماه تولد

ادامه سنگ‌های ماه تولد را در مقاله بعدی ما دنبال کنید.

 

ارسال نظر