انواع گوشواره

انواع گوشواره

استفاده از زیورآلاتی مانند انگشتر، دستبند، گردنبند، گوشواره و… از گذشته تا به امروز در میان مردان و زنان نقاط مختلف جهان رواج بسیاری داشته، به نحوی که امروزه زیورآلات جزو جدانشدنی هر پوششی به حساب می‌آید. زیورآلات از آنجایی که زیبایی خاصی دارند، می‌توانند به تنهایی هر نوع پوشش و استایل معمولی را خاص و در عین حال جذاب کند. همین نکته باعث شده که هر ساله در نمایشگاه‌های مد و پوشاک، علاوه بر پوشاک، به زیورآلات نیز توجه مضافی صورت گیرد. یکی از این زیورآلات که به خودی خود باعث زیبایی و جذابیت هر پوششی می‌شود، گوشواره است. گوشواره در دنیای امروزی انواع مختلفی دارد. به همین منظور ما در این مقاله حاظر که توسط تیم نگارش گروه زیورآلات و بدلیجات شهرما به نگارش درآمده، قصد به معرفی انواع گوشواره داریم. با ما همراه باشید.

گوشواره

گوشواره

گوشواره‌ جواهری آویزی از گوش است که نخستین نشانه‌های استفاده از این جواهر در تمدن ایلام یافت شده است. همچنین در بقایای به جا مانده از تخت جمشید نیز نشانه‌های بسیاری از استفاده ا گوشواره در میان مردان آن دوره نیز یافت شده است. با این تفاسیر استفاده از گوشواره در زمان‌های گذشته علاوه بر زنان، در مردان آن دوران‌ها البته نه به شکل امروزی، امری رایج بوده است.

انواع گوشواره

گوشواره‌ها انواع مختلفی دارد که طبق سلیقه جواهر دوستان طراحی شده و همواره دنیای گوشواره مطابق نیاز علاقه‌مندان به این جواهر در حال گسترش است. در این بخش با انواع گشواره بیشتر آشنا خواهیم شد.

  • گوشواره آویزان

این گوشواره‌ها در قسمت نرمه گوش مورد استفاده قرار می‌گیرند و همانطور که از اسم این گوشواره پیداست، به صورت آویزان و قدی استفاده می‌شود. در این نوع از گوشواره‌ها معمولا از سنگ‌ها و گوهرهای قیمتی کوچک استفاده می‌شود و استفاده از این گوشواره‌ها معمولا برای هر سایز مویی مناسب است، اما برای افرادی که گردن بلندی دارند، جذابیت بیشتر می‌تواند داشته باشد.

انواع گوشواره

  • گوشواره‌ لوستری

یکی از انواع گوشواره‌ها، گوشواره لوستری است که نسبت به گوشواره آویزی، بلندتر و پیچیده‌تر است. این گوشواره‌ها به جهت شکل و اندازه‌شان از چشمگیری به سزایی برخوردار هستند و یکی از ویژگی‌های این گوشواره‌ها، با توجه به بزرگیشان، تکان خورد است که باعث جذابیت بیشتر نیز می‌شود.

این نوع گوشواره، چندان مناسب موهای بزرگ و بلند نیست، چراکه امکان گره خوردن با موی سر وجود دارد. همچنین استفاده از گوشواره‌های لوستری برای صورت‌‌های بیضی شکل مناسب است و حتی باعث می‌شود، استفاده از این گوشواره برای کسانی که صورتی نسبتا گرد دارند، صورت را کمی لاغرتر جلوه دهد.

  • گوشواره حلقه‌ای (چنبری)

یکی دیگر از انواع گوشواره، گوشواره‌های حلقه‌ای است که از قسمت نرمه گوش مورد استفاده قرار می‌‌گیرد. این گوشواره‌ها نیز با نام چنبری شناخته می‌شود. این گوشواره‌ها نسبت به گوشواره‌های آویزی و لوستری که جدیدتر و مطابق مد روز هستند، کمی قدیمی‌تر است و مناسب صورت‌های مربعی است.

انواع گوشواره‌ها

  • گوشواره میخی

یکی دیگر از انواع گوشواره، گوشواره میخی است که با توجه ایمنی بالایی که به جهت از پشت نرمه گوش بسته می‌شوند، مورد توجه علاقه‌مندان به زیورآلات به خصوص گوشواره قرار گرفته است و به یکی از محبوب‌ترین و رایج‌ترین انواع گوشواره تبدیل شده است. این گوشواره برای بسته شدن، درون نرمه گوش رفته و از پشت توسط یک پین محکم می‌شود.

انواع گوشواره

  • گوشواره کلیپسی

یکی از انواع گوشواره که به جهت ناایمن بودن توصیه نمی‌شود، گوشواره کلیپسی است. این گوشواره‌ها که در قرن ۲۰ام تولید می‌شوند به جهت فشار وارد کردن به نرمه‌های گوش و عدم نیاز به سوارخ بودن گوش، ناایمن تلقی می‌شوند.

  • گوشواره بخیه‌ای

یکی دیگر از انواع گوشواره‌ها، گوشواره بخیه و یا نخی هستند. این گوشواره‌ها در اواخر قرن ۲۰ ام تولید شده و امروزه یکی از زیباترین گوشواره‌ها به حساب می‌آید. این گوشواره با رد کردن نخی گوهر نشان از سوراخ گوش باعث ایجاد جذابیتی دوچندان می‌َشود.

انواع گوشواره

 

ارسال نظر