انواع فلزات به کار رفته در بدلیجات

اسفتاده از بدلیجات در بین خانم ها با توجه به تنوع محصولات و قیمت مناسبتر آن نسبت به طلا و زیورآلات رایج گردیده، و امروزه با وجود انواع فلزات و آلیاژها، بدلیجات در انواع و اقسام گوناگونی تولید و مصرف میگردد، و علاقه خانم ها به طلا و نقره باعث نشده که تنها از بدلیجات شبیه طلا و نقره استفاده شود و از بدلیجات با فلزات و آلیاژهایی غیر از طلا و تقره با توجه به ویژگی ها و خصوصیات هایشان استفاده بیشتری میشود.به عنوان مثال برخی از فلزات و آلیاژها از چگش خواری خوبی برخورداری هستند که با استفاده از این آلیاژها می توان طرح های ریز و ظریف را ایجاد کرد اما در برابر تغییر رنگ مقاوم نبوده در حالی که برخی از فلزات و آلیاژها در برابر تغییر رنگ از مقاومت بالایی برخوردار بوده اما از شکل پذیری قابل قبولی برخوردار نبوده و نمیتوان طرح حای ظریفی را با این نوع آلیاژها و فلزات تولید کرد و برخی نیز حساسیت زا بوده و برای هر مصرف کننده ای مناسب نمی باشد.

گروه تولیدی شهر ما سعی کرده در ساخت بدلیجات از انواع مختلف آلیاژها و فلزات استفاده نموده تا بتواند نیاز هر کسی که طرفدار هر فلز و آلیاژ خاصی در بدلیجات است را برآورد کند و در این مقاله سعی شده تا شما خوانندگان محترم را با انواع بدلیجات و فلزات مختلف آشنا نموده تا شما را در خرید هر چه آسانتر یاری نموده باشد.

فلز نقره در بدلیجات

نقره یکی از پرکاربردترین فلزات در طراحی و تولید بدلیجات از گذشته تا به امروز بوده،و این فلز نیز مانند طلا از نرمی خاصی برخودار بوده که به تنهایی و به طور خالص نمی توان در تولید بدلیجات از آ استفاده کرد و برای اینکه نقره از مقاومت و دوام بیشتری برخودار باشد با مس و یا دیگر فلزات ترکیب می کنند که حداقل میزان نقره خالص در بدلیجات ۹۲.۵ درصد بوده که با نماد ۹۲۵ استفاده می شود.با اسفاده از روکش و یا اضافه کردن فلزی خالص به نقره میتوان به آن رنگ های مختلفی در بازه سیاه تا خاکستری ایجاد کرد و یا حتی با روکشی طلا بر روی آن،باعث طلایی شدن نقره می شود. امکان سیاه شدن در نقره وجود داشته بنابراین در نکه داری بدلیجات تولید شده با نقره باید دقت لازم را اشته تا از سیاه شدن احتمالی آن جلوگیری شود.

word image 10

فلز تیتانیوم در بدلیجات

استفاده این فلز در صنعت های گوناگون باعث شده تا این فلز بسیار محبوب و پرکاربرد تلقی گردد و با توجه به رنگ بسیار درخشان و چشم نواز این فلز باعث شده تا با قیمت مناست و ارزان،جایگزین طلا و جواهرات سنتی گردد.این فلز بسیار سبک بوده و با این ویژگی میتوان انواع حلقه و دستبند و گوشواره های مختلفی را با این فلز طراحی و ساخته بون اینکه مصرف کننده با استفاده از آن در طول روز دچار خستگی شده و از مقاومت بالایی برخوردار بوده نباید نگران شکسته شدن بدلیجات با این نوع فلز شد،این نوع فلز در برابر تغییر رنگ بسیار حساس بوده و باید در استفاده از آن نهایت دقت را به کار برده تا از بین رفتن رنگ این محصولات جلوگیری شود.

فلز مس در بدلیجات

یکی از پرکاربردترین فلزات در بدلیجات همین فلز مس بوده که به رنگ قرمز و نارنجی بوده که برای بدن اسنان لازم و ضروری بوده که به گفته کارشناسان این زمینه،استفاده از بدلیجات مسی، باعث جذب بهتر این فلز در بدن اسنان می گردد و با توجه به بادوام بودن این فلز در صورت نگهداری درست از این نوع محصولات، عمری طولانی داشته و تا سالها قابل استفاده می باشد وبسیار نرم و انعطاف پذیر بوده که در تولید انواع بدلیجات بسیار کارا می باشد. فلزمس معایبی داشته که یکی از آنها با استفاده مدوام از آن دچار رنگ پریدگی و مایل شدن رنگ آن به سیاهی محصول شده که برای از بین رفتن سیاهی مس میتوان با قرار دادن محصول در ترکیبی لیمو و سس کچاب برای دقایقی این سیاهی را از بین برد.

word image 11

فلز کبالت در بدلیجات

کبالت فلزی می باشد با طول عمر بالاتر و به مراتب سختر از فلز پلاتین که با توجه به قیمت مناسبتر و تحمل پذیری بهتر این فلز در تولید بدلیجات بسیار مورد استفاده قرار می گیرد.از این فلز در تولید انواع دستبند و گردنبند و گوشواره مورد استفاده قرار گرفته و با توجه مقاومت بالای این فلز،به ناچار در طرحهای ساده تر از این فلز استفاده می شود. اما این فلز در برابر تغییر رنگ و خط و خش بسیار مقاوم بوده و به راحتی می توان در طول روز بدون نگرانی رنگ رفتگی از آین نوع محصولات استفاده کرد.

استیل در بدلیجات

استیل با توجه به درخشندگی و مقاومت بالایی که دارد، به یکی از بهترین نوع بدلیجات بدل گردیده و با توجه به حساسیت زا نبودن این محصولات مورد استفاده کسانی که حتی به دلیل حساسیت نمی توانند از بدلیجات استفاده کنند، می توانند بدون هیچ گونه نگرانی از این محصولات استفاده کنند. و یکی از مزایای استیل که به یکی از پرکاربردترین بدلیجات تبدیل شده ،به هیچ وجه دچار تغییر رنگ نمی شود و خیال مصرف کننده را از مصرف این نوع محصول راحت کرده است.

word image 12

فلز رادیوم در بدلیجات

این نواع فلز حتی با ضخامت کم طول عمر طولانی داشته و خیلی دیرتر هم باعث تغییر رنگ آن میشود و خیلی کم دچار حساسیت پوستی شده و بیشتر افراد می توانند بدون نگرانی از این محصولات استفاده کنند، اما از این جهت که بسیار شبیه طلای سفید بوده کمی گران می باشد.

برنج در بدلیجات

برنج از ترکیب دو فلز مس و روی تشکیل شده و کاربرد زیادی در تولید بدلیجات داشته و آلیاژ برنج زرد رنگ بوده و بسیار شبیه طلا بوده و در برابر کدر شدن و لکه شدن مقاومت بالایی برخودار است و با توجه به داشتن مس در ترکیب این آلیاژ برای بدن بسیار مفید می باشد.

word image 13

در این مقاله که توسط کارشناسان شهر ما نگاشته شده، سعی شده تا اندک شناختی را از انواع بدلیجات در اختیار شما خوانندگان محترم قرار داده و میتوانید برای مشاهده انواع محصولات گروه تولیدی شهر ما را در وبسایت ما به نشانی shahremajewelery.com مراجعه نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *