سنگ فیروزه

سنگ فیروزه به دلیل رنگ آبی از دیر باز مورد توجه جهانیان بوده و هست. مردمان خوش سلیقه ایرانی معمولا از این سنگ استفاده می‌کنند و این سنگ را در زیورآلات مختلف خود جای می‌دهند. دراین مقاله سعی در معرفی این سنگ داریم تا این سنگ زیبا و قیمتی را بیشتر بشناسیم.

این سنگ در گروه سنگ های آذرین می باشد. این سنگ در نواحی آتشفشانی به دو دسته سطحی و زیر زمینی تقسیم می‌شود. سنگ های زیر زمینی به دلیل اسیدی بودنِ آب زیر زمینی از استحکام کمتری نسبت به سنگ های سطحی برخوردار هستند. همین وجود آب و نسبت آهن به مس آن، باعث تنوع رنگ در سنگ شده که می توان به چهار رنگ آبی روشن، آبی تیره، سبز روشن و سبز تیره و با رگه های مختلف اشاره نمود.

سنگ فیروزه

چهار کشور ایران، تبت، آمریکا و مصر جز معروف ترین کشورهای استخراج کننده و صادرکننده این سنگ در جهان به حساب می‌آیند. مهم ترین معادن فیروزه در ایران در نیشابور، دامغان و کرمان قرار دارد که فیروزه نیشابور نه تنها در ایران بلکه در جهان از ارزش بالایی نسبت به رقبای جهانی خود برخوردار است.

چگونه سنگ فیروزه اصل را تشخیص دهیم؟

تشخیص فیروزه کار حتی برای حرفه‌ای‌ها کار دشواری می‌باشد. اما برای تشخیص سنگ فیروزه اصل می‌توان به خاصیت ضد خراشیدگی آن توجه کرد. پلاستیک فشرده در مقابل اشیا نوک تیز، دچار خراشیدگی نسبتاً عمیق می‌شود در صورتی که سنگ اصل نه تنها دچار خراشیدگی نمی‌شود، بلکه می‌تواند در شیشه خراش ایجاد کند .یکی از راه‌های تشخیص فیروزه خوب و با کیفیت رنگ این سنگ است. رنگ فیروزه مرغوب نیز عمدتا آبی آسمانی می‌باشد.

سنگ فیروزه

خواص روحی و جسمی سنگ فیروزه

در روایات دینی ما از اهیمت بالای این سنگ اشاره شده و پیامبر اسلام (ص) درباره این سنگ می‌فرمایند: هرکس فیروزه را در روز نگاه کند، پنج بار در بهشت بر روی او گشوده می‌شود. همچنین این سنگ اولین هدیه‌ای بود که خداوند به پیامبرش هدیه داد. در روایاتی متعددی از خواص این گفته‌اند که باعث بی نیازی و دوری از فقر، استجابت دعا، فتح و پیروزی و … می‌گردد.

فیروزه

علاوه بر اینها این سنگ دارای خواص درمانی روحی و جسمی متعددی نیز می‌باشد که به آنها خواهیم پرداخت. این سنگ باعث آرامش شده و از بروز اضطراب و نگرانی جلوگیری می‌کند. باعث احساس محبت و عشق می‌شود. همچنین این سنگ برای درمان سنگ کلیه، یبوست، بادفتق، سردرد و میگرن و همچنین دردهای عضلانی و استخوانی می‌توانید مفید واقع شود.

سنگ فیروزه در گروه زیورآلات و بدلیجات شهرما

با توجه زیبایی و خواصی که این سنگ دارد به طور گسترده‌ای در صنعت زیورآلات استفاده می‌شود و به عنوان نگین در زیورآلاتی چون انگشتر و گردنبند و حتی گوشواره مورد استفاده قرار می‌گیرید. ما در گروه زیورآلات و بدلیجات شهرما این افتخار را داریم تا در کنار عرضه محصولات با کیفیت خارجی اقدام به تولید محصولات با کیفیت نگین دار از جمله فیروزه نماییم تا نیاز مشتریان داخلی را در جهت این گونه محصولات پاسخگو باشیم. به همین منظور اقدام به تولید انواع محصولات نگین دار با نگین فیروزه کرده‌ایم که در ادامه شما را به مشاهده این محصولات دعوت می‌نماییم.

فیروزه سنگ
فیروزه
زیورالات با سنگ فیروزه
زیورآلات با سنگ فیروزه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *